"California dreaming" v nové češtině

pondělí 11. leden 2010 05:30

Ačkoliv si uvědomuji že každý jazyk se neustále vyvíjí, musím říct že ten český dělá rychlejší pokrok než životní úroveň v socijálizmu. Se smutkem v duši totiž pozoruji jak moje mateřština dostává parádně na zadek, a někdy si myslím že neumět anglicky, dnes bych v České Republice nebyla schopna konverzace - ať už inteligentní nebo ne. Proto k vám teď, milí čtenáři, touto řečí promluvím, abych se v ní trochu pocvičila. Vždyť já taky chci být světová, a s mojí zaostalou češtinou jsem asi všem jenom k smíchu.

Jelikož preferuji teplé počasí před zimou a adoruji pitoreskní přírodu, decidovala jsem že strávím holidays v destinaci kde určitě nebudu potřebovat svůj fleecový bomber ze secondhandu. Pilně jsem zvolenou lokalitu rešeršovala v bedekrech a browserech, dávala si pozor na dezinterpretaci, a pak jsem si za dumpingovou cenu vybrala all inclusive ofer v jednom famózním a renomovaném hotelu kam prý jezdí i celebrity (a nejenom ty faceliftované). Dva týdny budu relaxovat v apartmánu dekorovaném drapériemi, různými artefakty a rustikálním nábytkem, a navštěvovat kofišopy kde mi budou (coby elitnímu hostu) otevírat dveře doormeni. Cornflaky, cereálie nebo grepový džus si tam však dávat nebudu, z těch bych asi přešla do nausey protože je nemám ráda. Tousty a čipsy jsou mnohem lepší, i když nemají adekvátní nutriční hodnotu.

V bookletu jsem se také dočetla že kompletní satisfakce je garantována, a navíc jsou premisy v tomto establišmentu sejf. Apartmány jsou vybaveny alarmem a v jeho okolí se nenalézají žádné slumy, houmlesáci co by mě mohli iritovat, excentrici s dredy či squateři projevující animozitu, takže nebudu potřebovat bodyguardy jako kdybych vizitovala například Mexiko. Tam bych musela být vigilní a nosit sebou baseballku, abych zneškodnila potenciální predátory kdyby mě chtěli atakovat. A navíc by bylo radno se dát vakcinovat proti té sviňské (nebo prasečí?) chřipce.

Bazická nabídka různých happeningů a sportů je taky excelentní, i když si nejsem jistá v kolika z nich budu participovat. Ráftovat nebo lézt po bouldrovací stěně nemíním, a jogging by pro mne byla tortura. Nehledě k tomu že bych při něm mohla zkolabovat, a museli by mě resuscitovat. Tenisovému kurtu se z podobného důvodu raději vyhnu taky. Škoda, nedostane se mi tak možnosti ostatní playery brejknout či fejsovat setból/mečból (anebo naopak). Takže v tomto směru si maximálně protáhnu svůj rigidní skelet strečinkem, eventuelně mrsknu okem po nějakém tom bodybuilderovi který - pokryt hydratační emulzí a intimsprejem - právě vyšel z fitcentra. Ti se mi přece jenom líbí víc než beachvolejbalistky.

Gamblerství mě taky neinteresuje, protože v jackpotu jsem nikdy nic nevyhrála. A tak se budu koncentrovat na popíjení nápojů připravených blendery s extenzivní experiencí, nebo degustovat kalifornská vína. I když to je nebezpečné, protože kdybych nasávala v excesu, mohla bych taky skončit dehydrovaná, zdevastovaná a zdegustovaná nepříznivým rezultátem který moje choutky nemilosrdně zdemytizoval. To by, panečku, byla monstršou! Stejně si ale myslím, že kam se ty jejich splašky hrabou na český mok jménem "Chateau Radyně Brut společnosti Bohemia Sekt ze Starého Plzence."

Už se docela těším. Možná i proto že tentokrát nepojedu autem (přesto že bylo právě tuningované a je vybavené airbagy), ale zabukuju si letenku do L.A. a poletím obrovským jumbem. Všechny indicie nasvědčují tomu že moje vakace budou sukcesní, pokud ovšem nebude zrovna hořet buš; to bych pak asi byla nucena je skrečovat.

Taky budu misovat Teda, ale on se určitě adjustuje. I když v duchu vidím jak, frustrován mou absencí, podléhá fastfoodové kultuře. Což určitě uvítají selfmademani-hotdogáři, kteří z něj budou profitovat. Jenom doufám že můj drahý mezitím nebude fuckovat jinou, ale takový fatální eror určitě neudělá.

Snad jsem svoje pocity emitovala jasně, a pokud jsem někoho inzultovala, prosím o forgivnes. Teď však raději zapauzíruju, a zcela vysílená tímto exrsajzem v rodném jazyku se odeberu někam do zátiší. Tam budu mít klid na čtení komiksů, luštění puzzlů a poslouchání rádia - třeba bude zrovna performovat country kapela nebo rockenrolový band, popřípadě zpívat nějaký jazzman, popař nebo folkařka. Všecko live a ne z playbacku, vždyť kdo má zájem o nějakého komeršl diskžokeje. A taky si zareminiscuju na doby dávno minulé, kdy nás ve škole učili vybraná slova.

Nejdřív však do sebe musím hodit antacid, protože se mi z nějakého důvodu a z ničeho nic udělalo šoufl.

Soráč.
Jarka Jarvis

Jarka Jarvis

Jarka Jarvis

Píšu o tom, co mě napadne. Ať už jde o události doma či ve světě, politicky nekorektní náměty, vzpomínky na doby dávno minulé, nebo prostě popis toho co se stalo predevčírem. Hlavním účelem mých pokecánků je čtenáře buďto pobavit, anebo jim něžně naznačit nad čím by se třeba mohli zamyslet.

Jsem babka v důchodu, která je ráda že už nemusí brzy ráno vstávat aby byla včas v práci. Možná i proto dnes nic nestíhám ...

REPUTACE AUTORA:
8,81 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora