Záznam z Černé kroniky

sobota 13. únor 2010 21:40

Včera v pozdních večerních hodinách došlo v pražské restauraci "Klábosilka" k incidentu. Podle mluvčího městské policie, poručíka Borůvky, se tam popralo několik nepřátelských táborů sestávajících ze spisovatelů, jejich čtenářů a partou provokatérů. Události se vyvíjely zhruba takto:

Pan Bigbloger, jeho kolegové a několik čtenářů se v restauraci sešli na skleničku (popřípadě půllitr) něčeho tekutého, a v přátelském ovzduší analyzovali nejnovější události doma a ve světě. Jejich rozhovoru se zájmem naslouchaly slečny Svoboda Slovová a Jarmila Slušná, sedící u vedlejšího stolu. Tato pohoda byla narušena vpádem několika výtržníků, kteří shromážděným a pokojně diskutujícím hostům začali vulgárně nadávat.

Jelikož manažér podniku se zrovna nalézal na Olympiádě ve Vancouveru a jeho zaměstnanci si s nastalou situací nevěděli rady, snažili se zavolat policii. Těm trvalo značnou dobu než se dostavili, protože byli právě zatíženi rozháněním demonstrace proti zdravotním poplatkům a vyšetřováním jedné z několika korupčních kauz. Atmosféra v restauraci mezitím houstla, několik návštěvníků znechuceně odešlo, a nakonec se strhla rvačka. Slečna Slušná se pokusila znepřátelené strany diplomaticky usmířit, což se jí nepovedlo a během mely navíc utrpěla zlomeninu pravého zápěstí.

Po příjezdu policistů se napětí trochu uvolnilo, ale totožnost výtržníků zůstala utajena. Neměli u sebe žádné dokumenty, a jména kterými se identifikovali (Jan Roháč z Dubé, Jan Ámos Komenský, Karel Havlíček Borovský a jim podobná) se nepodařilo ověřit.

Několik zraněných jedinců bylo odvezeno do nejbližší nemocnice. Tam jim zdravotníci ošetřili modřiny, tržné rány a pošramocená ega, a slečně Slušné zabalili zápěstí do bělostného krunýře z gypsu. Prognóza zní že stav bojovníků se brzy zlepší, takže budou opět schopni participovat v dalších případných střetnutích.

Ze všech poškozených je na tom nejhůř pan Bigbloger, kterému v šarvátce nikdo nepřišel na pomoc. Jeho zranění jsou životu nebezpečná, a lékaři mají obavu zda vůbec přežije.

Co se slečny Svobody Slovové týče. Ta doposud sedí ve zdemolované restauraci, jenom kroutí hlavou a pláče. Ti, co se snaží ji utěšit si dokonce myslí, že se z toho pomátla.
Jarka Jarvis

Jarka Jarvis

Jarka Jarvis

Píšu o tom, co mě napadne. Ať už jde o události doma či ve světě, politicky nekorektní náměty, vzpomínky na doby dávno minulé, nebo prostě popis toho co se stalo predevčírem. Hlavním účelem mých pokecánků je čtenáře buďto pobavit, anebo jim něžně naznačit nad čím by se třeba mohli zamyslet.

Jsem babka v důchodu, která je ráda že už nemusí brzy ráno vstávat aby byla včas v práci. Možná i proto dnes nic nestíhám ...

REPUTACE AUTORA:
8,81 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora