A ta kráva mléko dává

sobota 1. říjen 2016 05:40

Kráva je zvíře nejenom užitečné, ale i parádivé a vzdělání lačné, neboť kamkoliv se vydá, tam sebou nese čepec a knihu. Slouží se na ni šest let, a postřehla jsem, že i tady se projevuje hluboce zakořeněný šovinismus. Na vola jako kůl (neplést, prosím, se slovem "cool") se totiž pracuje o rok déle. 

 

kravy_02a.jpg

 

Tele, co hubou mele lze naopak získat už za pět let, z čehož vyplývá, že dát dohromady rodinu tura domácího není jen tak jednoduché.

kravy_03a.jpg

 

Manžel krávy se jmenuje býk, a udělat z něj vola se dá poměrně rychle a bez potíží. Svou alergii na červenou barvu projevuje zvýšenou agresivitou,

kravy_04a.jpg 

 

takže mávat mu před nosem rudým hadrem je přinejmenším riskantní. Někteří jedinci by se určitě dali slyšet, že o něco takového by se pokusil jen vůl. 

kravy_05a.jpg

 

Toreadore smělý, pozor si dej! Že Ty ses ráno nenapil posilujícího nápoje?

kravy_06a.jpg

 

K tomu, abychom rozeznali vola od býka, se stačí rozhlédnout okolo. Pak zjistíme, že kdo je pilný jako včelka, plný energie jako býk, celý den dře jako kůň a večer je unavený jako pes, měl by navštívit veterináře, protože je pravděpodobně ... co? (chytrému napověz, hloupého trkni).

Moji prarodiče kdysi vlastnili krávu, jejíž jméno "Čeka" jsem si, coby dítko školou ještě nepovinné, spojovala se slovesem čekati. Co se s ní stalo si už, bohužel, nepamatuji. Možná skončila někde v družstevním kravíně, kde se zapojila do péče o zdraví ostatních členů kolektivu,

kravy_07a.jpg

 

a dožila se tam (jak se na socialistickou krávu sluší a patří) vysokého věku. Pokud však odmítla chodit na brigády, odporovala převýchově a vzpírala se dispenzovat místo mléka rybí tuk, pak - protože to nebyla kráva posvátná -

kravy_08a.jpg

 

pravděpodobně skončila v polepšovně na Pankráci. Možná ale měla štěstí, a stačila včas umřít.

Zmínění sudokopytníci poskytují člověku mnohostranný hospodářský užitek. Jejich výkaly slouží jako hnojivo rostlin (pozor: slovní hnůj je jiného složení, a k tomuto účelu tudíž nevhodný), a topením sušenými kravinci lze ušetřit spoustu peněz za uhlí. Z hovězí kůže se pro změnu vyrábějí různé artefakty, z nichž jedním ze známějších je Viktor Kožený. Já se jenom divím, že ten doposud nezačal prodávat kupóny na privatizaci vybzděného metanu.

Za zmínku stojí i vysoká inteligence našich milých přežvýkavců. Oni vědí, že na druhé straně plotu roste zelenější tráva,

kravy_09a.jpg

 

a toto přesvědčení nezviklají ani překážky, neomaleně se jim připlétající do cesty.

kravy_10a.jpg

 

Jenom škoda, že jejich podíl na výzkumu a rozvoji automobilového průmyslu zůstává nedoceněn. 

kravy_11a.jpg

 

Málokdo si totiž uvědomuje, že první prototyp vozu Toyota Co(w)rolla byl navržen právě na základě těchto podrobných studií.

kravy_12a.jpg

 

Otázkou ovšem zůstává, kdo dnes pije mléko? I bejbátka v kolébce nekompromisně vyžadují nutričnější stravu,

kravy_13a.jpg

 

a při hýbání zdmi staré, dobré Evropy je každá pomoc vítaná.

kravy_14a.jpg

 

 

PS: Víte, co je blogerský exhibicionismus?
Máte dvě krávy. Všude se chlubíte, že je dnes přes plot vidělo 2000 unikátních kolemjdoucích.

(V politicky korektní verzi nemáte dvě krávy, ale dvě sociálně znevýhodněné příslušnice hovězí etnické minority. Zbytek definice je stejný).

kravy_15a.jpg

 

Jarka Jarvis

Jarka Jarvis

Jarka Jarvis

Píšu o tom, co mě napadne. Ať už jde o události doma či ve světě, politicky nekorektní náměty, vzpomínky na doby dávno minulé, nebo prostě popis toho co se stalo predevčírem. Hlavním účelem mých pokecánků je čtenáře buďto pobavit, anebo jim něžně naznačit nad čím by se třeba mohli zamyslet.

Jsem babka v důchodu, která je ráda že už nemusí brzy ráno vstávat aby byla včas v práci. Možná i proto dnes nic nestíhám ...

REPUTACE AUTORA:
8,82 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora