A ten vepř jako pepř

pondělí 17. říjen 2016 01:00

Vepř jako pepř? To zní sice zajímavě, ale představit si to nedovedu. Asi se budu muset zeptat kmotra Petra; ten má s pepřením vepřů mnohaleté zkušenosti, a třeba mi to vysvětlí. Ovšem na druhou stranu: Když může být vůl jako kůl, a kluk jako buk, proč by nemohl být vepř jako pepř?

prasata_02b.jpg

 

Tak jako krávy, býci a volové, i prasata jsou významná domácí zvířata. Chováme je hlavně proto, abychom měli z čeho dělat sádlo a knedlo-zelo-vepřo-pepřo, kterážto jídla nejdou pod nos každému. Některé náboženské předpisy konzumaci vepřového masa dokonce zakazují, s odůvodněním, že prase je tvor nečistý.

Což je, vážení, velký omyl. Tito nepřežvýkaví sudokopytníci jsou naopak zvířata velmi čistotná, a pečlivě o sebe pečují. Obzvláště ráda se rochní v přírodních koupelích,

prasata_03a.jpg 

 

i když i tady se najdou výjimky. Ostatně, tak jako všude.

prasata_04a.jpg

 

Jejich lidským protějškům zřejmě neuniklo, jak to čuníkům svědčí, a za blátivou kúrou jezdí do lázní.

prasata_05a.jpg 

 

Po vyválení v bahně následuje nejdřív osušení, pak drbání, a tělo omlazující procedura je zakončena revitalizačním procesem v salónu krásy.

prasata_06a.jpg

 

Dále mi není jasné, kdy a proč se začal šovinismus spojovat právě s prasetem. Vepři boubelatí možná revanšistům plány zhatí, ale co vědí o šovinismu, feminismu nebo sexismu? Kravinec, abych byla slušná.

prasata_07b.jpg

 

Proto navrhuji, aby se individua rodu mužského, jimž se doposud říkalo "šovinistické prase" - a mezi něž bezpochyby patří i uchazeč o americké prezidentské křeslo, kačer Donald - začala s okamžitou platností nazývat "šovinistický rypoš krysí."

prasata_08a.jpg

 

Toto milé zviřátko, také známé pod názvem "nahatá krtčí krysa" či "krtkokrysa" se s nimi totiž slučuje mnohem líp.

Čímž se dostávám k unikátní, právě probíhající soutěži o titul "Sexistické prasátečko," 

prasata_09b.jpg

 

do níž jsou nominovány reklamy, zobrazující muže a ženy znevažujícím způsobem. Výherce, vybraný veřejností, mediálními osobnostmi a porotou, ve které (mimo jiné) zasedají i odborníci na genderové otázky, bude vyhlášen 11. listopadu. Sláva vítězům, čest poraženým!

prasata_10a.jpg

 

Když jsem já sloužila u Kanadské jízdní policie (RCMP), coby dobrovolník jsem si nevysloužila nic. Zato jsem se blíže seznámila s řidiči, jimž bohužel papíry dali,

prasata_11a.jpg 

 

a oni si spletli silnici s výběhem velkokapacitního vepřína.

Mnohem zábavnější byla benefiční akce "Kiss the pig," během níž jsme vybrali téměř tisíc dolarů. Lidé se málem přetrhli, jak kupovali hlasy pro jednoho ze tří delegátů (starosta města, člen městské rady a místní politik), kterého by rádi viděli líbat prase.

prasata_12a.jpg

 

Nikoho nepřekvapilo, že to na celé čáře vyhrál politik.

Malý zádrhel nastal v okamžiku, kdy mělo dojít k polibku. Relaxující pašík tvrdošíjně odmítal vstát, a na naše usilovné šťouchání reagoval pohoršeným chrochtáním. Napadlo mě jestli se mu třeba nelíbí, že ho někdo budí, a něco po něm chce? Nebo že bychom mu přetrhli sen o vítězství jeho strany v příštích volbách?

prasata_13b.jpg

 

Do té doby se, milí čtenáři, vyhýbejte sviním na silnicích,

prasata_14a.jpg

 

dávejte pozor, kudy chodíte, abyste nešlápli vedle,

prasata_15a.jpg

 

a nezapomeňte si mýt ruce, ať nevypadáte jak čuňata.

prasata_16a.jpg

 

Já se mezitím budu snažit naučit naši Willy civilizovanému stolování. Hlavně jí musím ukázat jak zacházet s jídelním příborem, aby ho nedržela jako prase kost.

prasata_17a.jpg

 

Jarka Jarvis

Jarka Jarvis

Jarka Jarvis

Píšu o tom, co mě napadne. Ať už jde o události doma či ve světě, politicky nekorektní náměty, vzpomínky na doby dávno minulé, nebo prostě popis toho co se stalo predevčírem. Hlavním účelem mých pokecánků je čtenáře buďto pobavit, anebo jim něžně naznačit nad čím by se třeba mohli zamyslet.

Jsem babka v důchodu, která je ráda že už nemusí brzy ráno vstávat aby byla včas v práci. Možná i proto dnes nic nestíhám ...

REPUTACE AUTORA:
8,82 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora