Slon, slon, slon

pondělí 21. listopad 2016 19:45

má prý k obezitě sklon. No, to já taky. A jelikož nejsem býložravec, na základě přímočaré logiky z toho vyvozuji následující závěr: Nevzdávej se, holka, masa! Protože veganství ti pranic nepomůže.

Jak vidět, sporná je i teorie o holdování tanci a pohybu. O tanci raději pomlčím; tam má slon, ve srovnání se mnou, co dohánět. Hejbat sebou víc, než je nutné, je zřejmě taky na draka - nehledě k tomu, že jestli ranní ptáče dál doskáče je mi dnes už putýnka.

slon_02a.jpg

 

Po zvážení všech faktů jsem se dopídila k přijatelnému řešení: Veškeré svůdné laskominy uložím nikoliv do krabice, ale na nejvyšší polici ve špajzu, a v zájmu "eksrsajzu" si pro ně budu lézt po štaflích. Ďjó, chobot. Kdybych tak měla chobot ...

slon_03a.jpg

 

To je totiž docela užitečná aparatura, a nejenom proto, že usnadňuje vylovit věci zpod postele a dosáhnout na zakázané ovoce. Neocenitelná je i možnost si prohlédnout doposud neprobádané končiny,

slon_04a.jpg

 

a - houpy hou - kdo potřebuje koně na balkóně, co má hlavu v zábradlí, a jenom čumí do ulice?

slon_05a.jpg

 

Jak si pamatuji z hodin zoologie, po světě bloumají tři druhy slonů. Jenže to už dávno není pravda. I v říši zvířat dochází k rychlým evolučním změnám, a vědcům se podařilo objevit dvě nové podskupiny. Jednou z nich je Loxodonta cuculus canorus, neboli slon kukaččí. Tento tlustokožec se vyznačuje extrémně pružnou páteří, umí dobře šplhat, má politické ambice, a v noci se mu zdá o čapím hnízdě.

slon_06a.jpg 

 

Elephas viridis, maskot strany zelených, je tvorem přízemním. Většinou ho lze spatřit v zahradách ekologů, kde nahrazuje tradiční trpaslíky.

slon_07a.jpg 

 

Jelikož sloni jsou obdařeni pozoruhodnými talenty, řada z nich se angažuje jako dobrovolníci v neziskových organizacích. Jejich veřejně prospěšná činnost spočívá, mimo jiné, i v práci s mládeží. Organizují různé sportovní akce (lepšího brankáře abys pohledal),

slon_08a.jpg

 

podněcují zájem o bojová umění, 

slon_09a.jpg

 

a působí jako poradci v internátních školách, do nichž se sjíždějí cizojazyční studenti ze všech koutů světa.

slon_10a.jpg 

 

Se svatou trpělivostí naslouchají steskům teenagerů,

slon_11a.jpg

 

učí je vážit si rodičů,

slon_12a.jpg

 

a dávají jim moudré rady do života - i když vědí, že se nakonec stejně zachovají podle svého.

S malými nezbedy, kteří doposud nepobrali rozum, mají mnohem méně práce. Chodí s nimi na procházky,

slon_13a.jpg

 

a v případě špatného počasí je chrání před deštěm.

slon_14a.jpg

 

Ovšem poté, co bejbátka povyrostou a začnou se jim zapalovat lýtka, péči o svěřence pro jistotu přenechají placeným odborníkům.

slon_15a.jpg

 

Nejraději však mají nedělní odpoledne, když se na parkovišti pořádá charitativní akce "Pucujeme auta, zbavujem je bláta."

slon_16a.jpg

 

Ono také není divu, neboť sloni milují vodu. Což dávají najevo tím, že si ve sprše vesele prozpěvují,

slon_17a.jpg

 

a nedělá jim potíže se v ní ve dne v noci ráchat.

slon_18a.jpg

 

Jenom ten alkohol zatím nemají zmáknutý ...

slon_19a.jpg

 

Nakonec ještě připomenu jednu sloní vlastnost, kterou bychom neměli přehlížet: Tato milá zvířátka mají výbornou paměť - a na rozdíl od nás, homo sapiens, nezapomínají.

Jarka Jarvis

Jarka Jarvis

Jarka Jarvis

Píšu o tom, co mě napadne. Ať už jde o události doma či ve světě, politicky nekorektní náměty, vzpomínky na doby dávno minulé, nebo prostě popis toho co se stalo predevčírem. Hlavním účelem mých pokecánků je čtenáře buďto pobavit, anebo jim něžně naznačit nad čím by se třeba mohli zamyslet.

Jsem babka v důchodu, která je ráda že už nemusí brzy ráno vstávat aby byla včas v práci. Možná i proto dnes nic nestíhám ...

REPUTACE AUTORA:
8,82 (VIP)

Seznam rubrik

Tipy autora